NERO du Champ d' Onix

Pyrenean Shepherd smooth faced Berger des Pyrénées à face rase

Day of birth: 07.11.2017, colour : noire - black

mother : Geïsha Blue de la Patonniére, father : Junior du Champ d' Onix,

height 49 cm, weight 15 kg

teeth : plnochrupost 

Vyšetření : Locus K :  KB/KY noir heterozygot

                 : DKK 0/0

Nabízíme krytí naším chovným psem " NEREM "

Nera jsme si přivezli z prestižní chovatelské stanice ve Francii Elevage du Champ d' Onix. Paní majitelka Elevage du Champ d' Onix Armelle Villot je velmi milý a přátelský člověk, ke kterému vzhledem k předchozím zkušenostem máme velkou důvěru, což byl jeden z důvodů, proč Nero pochází ze stejné chovatelské stanice jako Notre. Nero je typickým představitelem plemene Face rase.

Berger des Pyrénées à face rase je plemeno s velmi malým počtem zástupců nejen v zemi původu ve Francii. I přes tuto skutečnost je toto plemeno spolu s Poil long velmi oblíbené jak ve Francii, tak například v Německu, Švýcarsku,....

Za krátkou dobu, co k naší rodině patří NOTRE a teď i NERO, jsme pochopili, že jsou to veselí a milí skřítci, milující  celou rodinu. Neskutečně přizpůsobiví a odolní jedinci.

Povaha : Nero je velmi bystrý, temperamentní a chytrý pejsek, který by pro pohlazení udělal cokoliv :-), neskutečný neposeda, který vymyslí každou lumpárnu :-)

Pasení : Nera začínáme zapojovat do práce u našeho stáda ovcí. Tento neunavitelný temperamentní pejsek se při práci ovčáka chová i přes svůj mladý věk velmi klidně a vyrovnaně. Už teď vidíme rozdíl při práci mezi Nerem a Notre.

Pro nás velmi zajímavé porovnávání : Notre je celkově klidnější povahy než Nero. Při práci je však Nero klidnější a vyrovnanější než Notre. Notre se více osvědčila na dominantnější a neposlušné jedince a na méně početné stádo. Nero v klidu pracuje i u více početného stáda ovcí ( sto hlavé stádo ) .

BONITACE ze dne  :

Rodokmen - Pedigree :

Výstavy :

lubová výstava KCHMPP : V1, CAJC, BOJ, BOB

Mezinárodní výstava : V1, CAJC, BOJ, BOB

Mezinárodní výstava : V1, CAJC, BOJ, BOB

Klubová a speciál. v. : V1, CAC, BOB, Vítěz speciální výstavy

Mezinárodní výstava : V1, CAC, CACIB, BOB