Notre du Champ d' Onix 

Pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji  - Berger des Pyrénées à poil long

nar. 23.6.2017, barva : Arlequine

výška 45 cm, váha 12 kg  

zuby : plnochrupost   

matka : Ice Black du Champ d' Onix, otec : Horion du Champ d' Onix

Vyšetření : Locus K : KB/KB noir homozygote

                : DKK 0/0 

                                                                      

Notre jsme si přivezli z prestižní chovatelské stanice ve Francii Elevage du Champ d' Onix . Notrinku jsme si vybrali pro její vzácnou barvu harlekýn s modrýma očima. Přesto, že oba její rodiče jsou typickými představiteli Poil long, Notré svým vzhledem částečně připomíná představitele Face rase.

Povaha : Notre je od prvního dne miláček celé rodiny, je mazlivá, hravá, velmi chytrá a miluje celou rodinu. Bez tohoto člena rodiny, zrovna tak jako bez NERA, neuděláme ani krok - asi by nám to neodpustili, jsou to, jak se říká " závisláci "

Začínáme Notre zvykat na naše stádo ovcí a moc se těšíme, jak bude Pyrenejský ovčák fungovat jako "pracant"  :-)  

Pasení : Notre začíná pracovat u ovcí a jsme moc mile překvapeni způsobem, jakým tento malý pejsek přistupuje k práci. Působí velmi klidným a přesto důrazným dojmem a nenechá se jen tak zastrašit. Přehnat stádo ovcí včetně dvou krav pro ní není žádným stresem, naopak důrazně ukáže, kdo je pánem situace. Nezalekne se ani "drzé" rohaté kozy, ani krávy, která se právě rozhodne, že nikam nejde :-)

Pro nás velmi zajímavé porovnávání : Notre je celkově klidnější povahy než Nero. Při práci je však Nero klidnější a vyrovnanější než Notre. Notre se více osvědčila na dominantnější a neposlušné jedince a na méně početné stádo. Nero v klidu pracuje i u více početného stáda ovcí ( sto hlavé stádo ) .

Berger des Pyrénées à poil long je plemeno s malým počtem zástupců nejen v zemi původu ve Francii. I přes tuto skutečnost je toto plemeno spolu s Face rase velmi oblíbené jak ve Francii, tak například v Německu, Švýcarsku,....

Za krátkou dobu, co k naší rodině patří NOTRE a teď i NERO, jsme pochopili, že jsou to veselí a milí skřítci, milující celou rodinu. Neskutečně přizpůsobiví a odolní jedinci.

BONITACE ze dne :  výška 45 cm, váha 11,2 kg 

Rodokmen - Pedigree :

Výstavy :

Klubová výstava KCHMPP : VD1

Mezinár. výstava : V1, CAJC

Národní výstava : V1, CAJC, BOJ, BOB

Klubová výstava KCHMPP : V1, CAJC, BOJ, BOB

Mezinár. výstava : V1, CAC, CACIB, BOB

Mezinár. výstava : V1, CAC, CACIB, BOB

Klub. a speciál. v : V1