Shyra Blue Run to the Hills - import Belgie

Pyrenejský ovčák s krátkou srstí v obličeji - Berger des Pyrénées à face rase

nar. 12.12.2019

barva : arlequin - harlekýn

matka : Molly des Bergers d'Hadisga

otec : Light My Fire Daston

inbreeding : 1.17%

výška 52cm, váha 19 kg

ocas : dlouhý

zuby : absece P1 v hodní čelisti (P1 nejsou brány v potaz)

Vyšetření : Locus K : KB/KB ( noir homozygote )

                  : DKK 0/0

                  : LTV ( Přechodový obratel ) : 0

Berger des Pyrénées à face rase je plemeno s velmi malým počtem zástupců nejen v zemi původu ve Francii. I přes tuto skutečnost je toto plemeno spolu s Poil long velmi oblíbené jak ve Francii, tak například v Německu, Švýcarsku,....

Shyru jsme si přivezli z chovatelské stanice z Belgie jako novou krevní linii. Shyra je vysoká, štíhlá fenka se sportovní postavou. Bez problémů se zařadila se svou milou povahou mezi naší smečku.

Povaha :  Shyra je milá a velmi poslušná fenka. Vůči lidem i zvířatům postrádá rezervované chování, jinak velmi typické pro PO. Je až nečekaně přátelská k lidem, k dětem i ke zvířatům. Je aktivní a temperamentní, ale jako každý správný PO se dokáže přizpůsobit situaci a umí odpočívat. Její nevyčerpatelnou energii využíváme především ke sportovním účelům jako je canicross, bikejöring, dogtrekking. Shyra miluje pohyb a je soutěživá. ,,Velký rozsah pohybu kloubů umožňuje tomuto psovi charakteristický pohyb, nesrovnatelný s žádným jiným plemenem."

BONITACE ze dne  : 05.03.2023 ( celkový vzhled větší formát, skus nůžkový, hlava trojúhelníkového tvaru, stop příliš výrazný, pysky nedostatečná pigmentace, oči kulaté, hřbet dlouhý silný, záď krátká, spíše spáditá, pánevní končetiny svalnatá stehna, mírně šikmá, nos rovný, pozvolna se zužující, paspárky jednoduché, bedra středně dlouhá, pevná, krk dlouhý a úzký, uši typické, dobře nasazené, srst středně dlouhá, barva harlekýn, hrudní končetiny rovné, ocas typický, pohyb volný, energický, povaha odvážná, vytrvalá )

Rodokmen - Pedigree :

Výstavy :

KV KCHMPP Mladá Boleslav 22.10.2022 : V1 ( rozhodčí : Piskay Vladimír )